BERLÍN - Múzeum Anny Frankovej vyjadrilo nesúhlas s nápadom pomenovať nové nemecké vysokorýchlostné vlaky podľa Anny Frankovej, ktorú počas 2. svetovej vojny deportovali z Holandska vlakom do koncentračného tábora.
Nemecký železničný prepravca Deutsche Bahn chce nazvať nové vlaky InterCityExpress podľa historických osobností a porota vybrala spomedzi návrhov zo strany verejnosti aj meno Anny Frankovej.
Múzeum v Amsterdame uviedlo, že spojenie mena Anny Frankovej s vlakmi evokuje spomienky na nacistické deportácie židovského obyvateľstva a "spôsobuje bolesť ľuďom, ktorí deportácie zažili, ako aj tým, ktorí stále znášajú následky tých časov". Múzeum však píše, že sa nedomnieva, že by táto iniciatíva vznikla so zlým úmyslom.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies