NEW YORK – Investičný bankár z Wall Street Mike Novogratz nedávno vyslovil názor, že masové prijatie kryptomien a technológie blockchain môžeme očakávať do piatich až šiestich rokov.
Novogratz, ktorý je v súčasnosti generálnym riaditeľom a zakladateľom krypto investičnej spoločnosti Galaxy Digital, na konferencii Beyond Blocks v Južnej Kórei vyjadril presvedčenie, že mnohé inštitúcie vstúpia do tohto odvetvia v najbližších dvoch až troch rokoch. Zároveň dodal, že ak by sa tak nestalo, tak budeme stále chodiť dookola v kruhoch bez napredovania.
"Masové prijatie tejto technológie nepríde dovtedy, kým používatelia nebudú cítiť prínos niečoho nového a to bude trvať ešte nejakých päť až šesť rokov," dodal Novogratz.
Mike Novogratz
Novogratz ďalej vysvetlil, že jednou z hlavných prekážok na ceste k rozsiahlemu prijatiu sú rastúce náklady na technický talent, ako aj pochybnosti konvenčných investorov.
"Zamyslite sa nad tým, ako fungujú inštitucionálni investori. Je ťažké povedať svojmu šéfovi, že máte peniaze na miestach, o ktorých nikdy nepočul. Potrebujete dôveryhodného správcu – japonskú banku alebo HSBC alebo ICE alebo Goldman Sachs, aby sa inštitucionálni investori cítili pohodlne," povedal Novogratz.
Investičný bankár zdôraznil dôležitosť riadneho regulačného prístupu k tejto oblasti vládou a zároveň vyzval verejnosť, aby sa zaujímali o blockchain a kryptomeny. Podľa jeho názoru nie je primárne potrebné, aby používatelia podrobne rozumeli týmto technológiám, aby ich mohli využívať.
Novogratz tvrdí, že finančné regulačné orgány sa sústreďujú hlavne na profesionálne inštitúcie, ako sú JPMorgan a Goldman Sachs, ale priemysel sa väčšinou zakladá na retailových investoroch. Navrhol, aby sa regulačné orgány viac sústredili na sektor maloobchodu namiesto veľkých profesionálnych inštitúcií.
Investičný bankár je známy tým, že predpovedal rast Bitcoinu v roku 2017 na 10.000 dolárov a Ethereum na 500 dolárov. Trh však rástol ešte viac ako očakával, keď BTC dosiahol hranicu 20.000 USD a ETH viac ako 1.400 USD.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies