BRATISLAVA - Premiér Peter Pellegrini sa v utorok (17. 12.) stretne s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Chce sa s ňou porozprávať o tom, ako budú postupovať pri podanej demisií ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej. kto povedie rezort ešte povedať nevie.
Predseda vlády je názoru, že z podávania demisie ministrov sa nesmie stať precedens. "Potom si každý z demisie bude robiť trhací kalendár, vyhrážať sa ňou a podávať ju do Prezidentského paláca každú chvíľu," podotkol premiér.
Politik s tým musí rátať
Pellegrini poznamenal, že ak ide niekto do politiky, mal by automaticky počítať s tým, že bude predmetom útokov, neprávostí a krivých osočovaní. "Ak by som zakaždým, keď mám pocit, že niekto neprávom hodnotí moju prácu, podával demisiu, tak by som ju podával každú chvíľu," povedal.
Financie
Nevyrovnaný rozpočet nevníma dramaticky či tragicky. Deficit 0,5 % podľa neho nepredstavuje pre Slovákov žiadne riziko. Do deficitu sa dostáva štát vďaka splátkam dlhov, ktoré musí splácať. "Slovensko už dnes míňa menej, ako má na strane príjmov. Primárny deficit je nižší, čiže v podstate my sme v pluse," vyjadril sa predseda vlády.
Cirkev a štát
Poznamenal tiež, že zvyšovanie daní robia primátori, ktorí si "sami sebe odklepli plat, ktorý majú vyšší ako predseda vlády". "Vyššie platy ako má celá vláda dokopy a potom sa budú tváriť, ako veľmi veľa peňazí im chýba," uviedol.
Na stole podľa Pellegriniho nie je téma odluka cirkvi od štátu. Fungovanie cirkvi a svetskej moci je na Slovensku podľa neho úplne v poriadku, navzájom si nezasahujú do svojho pôsobenia. "Ak niekto použije túto tému, tak je to len účelové hľadanie si prostriedku, na ktorom si chce niekto robiť politiku," vyjadril sa.
Slovensko vidí po parlamentných voľbách stabilné. Premiér má však strach, aby si na čelo štátu nesadli ľudia, ktorí majú nulovú skúsenosť a ktorí nemajú odborné zdatnosti na to, aby mohli riadiť krajinu.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies