Do životopisu by mal absolvent uviesť všetky relevantné brigády
Prvým kontaktom absolventa s potenciálnym zamestnávateľom je zvyčajne životopis, práve preto by mal uchádzač o zamestnanie dbať o jeho vypracovanie. V súčasnosti ho zamestnávatelia či personalisti vyžadujú v štruktúrovanej forme doplnený o motivačný list.
Životopis by mal okrem základných údajov ako meno, adresa či dátum narodenia obsahovať aj komplexné informácie o dosiahnutom vzdelaní a praxi. V prípade vzdelania nie je potrebné do neho uvádzať základnú školu. "Začínať treba od najaktuálnejších údajov a od nich pokračovať k tým starším," vysvetlila pre TASR Klára Javorská zo spoločnosti Trenkwalder.
V prípade uvádzania brigád sú dôležité všetky, ktoré môžu, a to predovšetkým v prípade absolventov, zamestnávateľa presvedčiť, že uchádzač má vybudované pracovné návyky či dokáže niesť zodpovednosť. "Zavážiť preto môže aj brigáda z oblasti, ktorá možno priamo nesúvisí s náplňou práce, o ktorú má uchádzač záujem," podotkla.
Ako ďalej upozornila, uchádzač by nemal zatajovať žiadne informácie ako napríklad obdobia, počas ktorých bol nezamestnaný. "Akákoľvek časová medzera v životopise bude vyzerať podozrivo a personalista sa bude na ňu pýtať. Uviesť treba aj všetky relevantné schopnosti, zručnosti, školenia a oprávnenia. Patria medzi ne vodičský preukaz, dosiahnuté jazykové certifikáty, počítačové zručnosti vrátane certifikátov," uzavrela.
Zdroj: TASR
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies