Spoločnosť Bayer AG vo štvrtok uviedla, že daruje 3 milióny tabliet liečiva Resochin na maláriu vláde USA na potenciálne použitie na liečbu COVID-19.
Resochin, vyrobený z chlorochínfosfátu sa v Číne hodnotí z hľadiska možného použitia proti COVID-19, chorobe spôsobenej rýchlo sa šíriacim koronavírusom. Informoval Reuters.
Suddenly, #Chloroquine tablet Resochin, has disappeared from markets in Karachi. #CoronaVirusPakistan pic.twitter.com/xLyCESLBNv
— سرفراز احمد خان (@sa_cubes) March 20, 2020
Účinky lieku na maláriu zaznamenali aj vo Francúzsku
Francúzska farmaceutická firma Sanofi je pripravená dať úradom k dispozícii milióny dávok antimalariká Plaquenil, ktoré vykázalo sľubné výsledky v testoch pri liečbe choroby COVID-19 spôsobované novým koronavírusom. Mohlo by tak byť liečených až 300-tisíc chorých, tvrdí laboratórium.
Liek na koronavírus? Francúzsky vedec uverejnil úspešné výsledky
Bayer uviedol, že liek v súčasnosti nie je schválený na použitie v Spojených štátoch a spoločnosť spolupracuje s príslušnými agentúrami na povolenína jeho použitie v Spojených štátoch.
Donald Trump žiada o urýchlenie
Americký prezident Donald Trump vo štvrtok na tlačovej konferencii vyzval regulačné orgány USA, aby urýchlili možné terapie, ako je napríklad Remdesivir spoločnosti Gilead Sciences Inc a generický antimalarický liek hydroxychlorochín, ktorého cieľom je liečba COVID-19.
Antivirotikum remdesivir vyvinul tím vedený Čechom Tomášom Cihlářom, ktorý je v spoločnosti Gilead Sciences viceprezidentom pre virológiu.
Tomas Cihlar @GileadSciences shares the story of their discovery of Remdesivir. A truly noble & exciting effort in finding therapies against the #EbolaVirus and other neglected viral infections. #Ebola #Antivirals #MedChem #Pharma #DrugDiscovery #JMMC2019 pic.twitter.com/yLrdm0v8bq
— ChemMedChem (@ChemMedChem) June 29, 2019
Ako vyplýva z prvých výsledkov štúdie periodika New England Journal of Medicinezverejnenej, stav pacienta v Spojených štátoch nakazeného koronavírusom sa po podaní remdesiviru zlepšil. Tento liek sa používa aj pri iných infekčných ochoreniach, akými sú napríklad ebola.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies