BRATISLAVA - Policajti v rámci utorňajších neohlásených protestov v Bratislave predviedli spolu 14 osôb podozrivých zo spáchania trestných činov.
Ako ďalej informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová, na iných miestach v rámci SR polícia nemusela zasahovať ani nikoho zadržať. Okrem hlavného mesta podľa polície dokonca medzi sebou zhromaždení dodržiavali dostatočné odstupy, boli disciplinovaní, mali rúška a nakoniec sa v pokoji rozišli.
Policajtovi explodovala pyrotechnika pri tvári
„Utorňajšiu situáciu stále vyhodnocujeme. Som veľmi rád, že nedošlo k stratám na životoch a k enormnému ničeniu majetku," povedal prezident Policajného zboru Peter Kovařík. Doplnil, že situácia sa pár dní pred zhromaždením zdala horšia ako nakoniec bola.
Pokiaľ ide o zranenie policajta počas zhromaždení v Bratislave, podľa polície mu v blízkosti tváre explodoval neznámy pyrotechnický predmet. Ten mu spôsobil tržnú ranu v oblasti líca.
„Policajtovi bola na mieste poskytnutá prvá pomoc a následne bol prevezený do jednej z bratislavských nemocníc,“ informovala polícia s tým, že vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa.
Mohlo by vás zaujímať: Polícia SR upozorňuje na HOAX! Na utorkových protestoch v Bratislave neboli žiadni policajní provokatéri
Verejný poriadok bol podľa polície narušený opakovane iba na Námestí slobody v Bratislave, pre podozrenie z priestupku boli predvedené štyri osoby. „V dvoch prípadoch boli na osobnej slobode obmedzené osoby z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu výtržníctva a prejavov sympatií k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd,“ uviedol bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.
Polícia použila donucovacie prostredky
Dodal, že policajti na Námestí slobody použili v súlade so zákonom aj donucovacie prostriedky, a to slzotvorný plyn a kapsule s označovacím farbivom.
„Služobný zákrok bol vykonaný aj na Hodžovom námestí, kde bolo predvedených celkovo sedem osôb pre podozrenie z priestupku,“ doplnil Szeiff.
„Polícia v súvislosti s neohlásenými zhromaždeniami, ktoré sa konali dňa 17. novembra, aj naďalej priebežne analyzuje a vyhodnocuje získané audiovizuálne záznamy ako aj iné informácie, za účelom vyvodenia právnej zodpovednosti konkrétnym osobám,“ uzavrel hovorca.
Prečítajte si tiež: Minister vnútra zverejnil závažné video, v ktorom je zranený policajt
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies