BRATISLAVA – Aby Slovensko dosiahlo hospodársky rast založený na vytváraní kvalitných a udržateľných pracovných miest a zvýšení konkurencieschopnosti ekonomiky v medzinárodnom porovnaní, musí zaistiť prílev zahraničných investícií s vyššou pridanou hodnotou, diverzifikovať teritóriá svojho zahraničného obchodu, zlepšiť využívania nástrojov proexportnej politiky či zvýšiť efektívnosť ekonomickej diplomacie.
Vyplýva to z koncepcie vonkajších ekonomických vzťahov a ekonomickej diplomacie Slovenskej republiky na obdobie 2022 - 2030, o ktorej bude v stredu rokovať vláda.
Kabinet Eduarda Hegera (OĽaNO) sa bude zaoberať aj predajom pozemkov v správe Železníc slovenskej republiky v prospech spoločnosti ŽP EKO QELET. Cena za 9 161 štvorcových metrov pozemkov v areáli bývalého kontajnerového prekladiska medzi Šuranskou ulicou v Nitre a železničnou traťou je 1,07 milióna eur s daňou z pridanej hodnoty (DPH).
Ministri majú tiež na stredajšom rokovaní odsúhlasiť členstvo Slovenska v medzinárodnej nadácii EÚ – Latinská Amerika a Karibik (EÚ-LAK), v rámci ktorej mala doteraz SR pozorovateľský štatút. Ako plnohodnotný člen má Slovensko prispievať na fungovanie nadácie dobrovoľným finančným príspevkom vo výške 10 000 eur. Medzinárodnú organizáciu založili v roku 2010, jej cieľom je prispieť k posilneniu vzťahov medzi EÚ a Spoločenstvom latinskoamerických a karibských štátov (CELAC).
Možno vás zaujme: Tornádo v New Orleans si vyžiadalo najmenej jednu obeť
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies