BRATISLAVA - Blíži sa jar a mnohí z nás zaručene túžia po jemnom jarnom opálení. Letná dovolenka je však v nedohľadne a slnečné lúče ešte nie sú natoľko silné aby nám zabezpečili prekrásny hnedý odtieň.
Existuje však niekoľko trikov ako opálenie dosiahnuť aj počas jarných mesiacov.
Bezpečné samopaľovacie produkty
Samoopaľovacie produkty majú tú výhodu, že sú absolútne bezpečné pre našu pokožku. Nevystavujú ju UVA ani UVB žiareniu a pritom nám zabezpečujú pekné, hnedasté opálenie.
Samoopaľovacie produkty sú považované za najzdravšiu alternatívu opaľovania. Účinnou látkou vo väčšine samoopaľovacích produktov je dihydroxyacetón (DHA), získavaný prevažne z cukrovej repy alebo cukrovej trstiny. DHA ostáva len v spomínanej najvrchnejšej vrstve pokožky a nedostáva sa cez pokožku do tela. Po aplikácii DHA reaguje s aminokyselinami v odumretých bunkách v tej najvrchnejšej vrstve pokožky. Výsledkom tejto reakcie je zmes zlúčenín, ktoré majú farbu podobnú farbe opálenej pokožky. Používanie samoopaľovacích prípravkov sa považuje za bezpečné, nakoľko nám zaručí pekné opáleniebez zbytočného vystavovania sa často nezdravým slnečným lúčom.
Príprava na leto
Výhodou samoopaľovacích produktov je, že vďaka nim vieme dostatočne pripraviť na príchod letných slnečných lúčov. Nielen, že nám zabezpečia krásne opálenie už počas jarných mesiacov, ale zároveň nás aj ochraňujú pred slnkom. To samozrejme platí pre produkty s SPF faktorom. Ak teda zvyknete tráviť čas aj vonku, napríklad na víkendových prechádzkach
aspoň váš samoopaľovací krém na tvár by mal obsahovať ochranný faktor. Takto budete jemne hnedá, chránené a zároveň budete môcť prijímať výhody jarného slniečka bez rizika pre vašu pokožku.
Aký by mal byť teda samoopaľovací krém na tvár? V prvom rade treba povedať, že najlepším samoopaľovacím prípravkom na tvár je taký, ktorý zodpovedá vášmu bežnému radu starostlivosti o pleť. To znamená, že ak bežne používate prípravky pre zrelú pleť, mal by byť váš samoopaľovací krém na tvár rozhodne hydratačný a vyživujúci, nie taký, ktorý zanechá
na pleti matný vzhľad. Nezabudnite opäť na hydratačný krém, ktorý určite použite aj vtedy, keď si samoopaľovací produkt nanášate na tvár. Ten zabezpečí, že sa samoopaľovací krém
nedostane do pórov či príliš suchých miest. Na telo sú zase výborné peny a spreje, ktoré sa veľmi dobre nanášajú.
Ako aplikovať samoopaľovacie produkty?
Prvé a veľmi dôležité pravidlo umelého opaľovania je dôkladný peeling. Odstránenie odumretej pokožky pred použitím opaľovacieho prípravku je všeobecne najlepším spôsobom,
ako zabrániť nerovnomernej aplikácii a tmavým škvrnám. Len čo je vaša pleť čistá a exfoliovaná, hydratujte miesta, ktoré sú zvyčajne suché, predovšetkým lakte, kolená a členky.
Samoopaľovací krém alebo mlieko sa aplikujú odlišne na suchú a hydratovanú pleť, čo môže byť príčinou nejednotného vzhľadu. Takže nech už si vyberiete akékoľvek samoopaľovacie
telové mlieko, vďaka hydratácii sa bude krásne nanášať a vaša pokožka ostane bez škvŕn. Samoopaľovací prípravok si vyberajte vždy podľa toho, aby korešpondoval s tónom vašej pleti. Nie podľa toho, aký odtieň by ste si priali. Krém aplikujte dlaňami, ideálne je použiť aj špeciálne rukavice určené pre samoopaľovanie. Vždy vmasírujte malé množstvo krému krúživými pohybmi od spodnej časti tela nahor. Paže a dlane nechajte nakoniec. Po aplikácii počkajte minimálne 10 minút, než vaša pokožka krém absorbuje. Potom môžete pleť poprášiť detským púdrom, ktorým farbu veľmi efektívne zafixuje.
V ponuke predajní je dnes niekoľko druhov samoopaľovacích produktov. Ak máte citlivú pleť ideálne sú pre vás produkty na prírodnej báze, ktoré vašu pokožku nebudú zbytočne iritovať.
Rovnako nájdete v ponuke aj vynikajúce a kvalitné samoopaľovacie krémy na tvár s SPF faktorom, ktoré sú ideálne práve na prvé jarné dni.
www.biorganica.sk
www.beautysecret.sk
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies