Medzi množstvom internetových a telefonických podvodníkov sa stále nájdu takí, ktorí zneužívajú na vylákanie peňazí identitu zamestnancov tradičných povolaní, ako napríklad elektrikárov či plynárov. Aj policajti druhého bratislavského okresu evidujú dva podobné prípady. V prvom z nich sa neznámy páchateľ vydával za policajta a poškodenej uviedol, že kontroluje okolie jej bydliska, nakoľko v danej lokalite dochádza ku krádežiam.
Medzi množstvom internetových a telefonických podvodníkov sa stále nájdu takí, ktorí zneužívajú na vylákanie peňazí identitu zamestnancov tradičných povolaní, ako napríklad elektrikárov či plynárov.
Aj policajti druhého bratislavského okresu evidujú dva podobné prípady. V prvom z nich sa neznámy páchateľ vydával za policajta a poškodenej uviedol, že kontroluje okolie jej bydliska, nakoľko v danej lokalite dochádza ku krádežiam.
V druhom prípade na nezákonné získanie peňazí páchateľ využil identitu zamestnanca plynárenskej spoločnosti kontrolujúceho merače.
"Plynár" zistil v domácnosti poškodeného nedoplatok, a preto požadoval jeho zaplatenie. Aby ešte viac zmiatol poškodeného, tak využil aj starý trik s požiadavkou rozmenenia bankovky.
Hereckej role "elektrikára" sa zhostil neznámy páchateľ, ktorý odsledoval staršieho pána vyberajúceho z bankomatu finančnú hotovosť. Následne sa mu prihovoril a predstavil sa ako elektrikár, ktorý vykonáva výmenu poistiek. Za túto "službu" si vyžiadal od seniora 100€. V štvrtom bratislavskom okrese to nebol jediný prípad. Falošnému elektrikárovi uveril aj ďalší senior, ktorý prišiel o 90 €. Oboma prípadmi sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV.
PREVENTÍVNE RADY:
- v žiadnom prípade nevpúšťajte cudzie osoby do svojich rodinných domov, bytov a spoločných vnútorných priestorov bytových domov
- ak Vás niekto žiada o umožnenie vstupu do spoločných priestorov dostatočne si overte vierohodnosť jeho dôvodov na vstup
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies