BRATISLAVA - V dňoch 15. – 16. júla 2024 Ministerstvo hospodárstva SR hostilo na svojej pôde záverečné stretnutie s kórejskými partnermi v rámci bilaterálneho programu Knowledge Sharing Programme, ktorého je rezort hospodárstva spolu so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou (SIEA) a partnerským Korean Development Institut (KDI) súčasťou už od roku 2016.
Cieľom tohto programu je porovnávanie politík a najmä príkladov úspešnej praxe v oboch krajinách a zároveň vytváranie možností pre vzájomnú spoluprácu slovenských a kórejských univerzít, vedecko-výskumných pracovísk či inovatívnych firiem v oblasti výskumu a vývoja.
V aktuálnom ročníku 2023/2024 bolo hlavnou témou spolupráce Networking as a lever for improving innovation ecosystem. Jej výsledkom bude štúdia s návrhom odporúčaní pre zlepšenie jednotlivých politík v oblasti sieťovania.
Program predstavuje komplexný konzultačný program zameraný na bilaterálnu výmenu skúseností v inovačných a ekonomických témach, ktorý Kórejská republika ponúka prostredníctvom implementačnej agentúry KDI a ministerstva hospodárstva a financií.
Program je založený na aktívnej spolupráci a konzultácii s kórejským partnerom, národnými orgánmi, výskumnými a vývojovými organizáciami v partnerských krajinách.
Počas posledného stretnutia v rámci programu boli na pôde rezortu hospodárstva prezentované výstupy a zistenia projektu aj v podobe materiálu spoločne vypracovaného s kórejskou stranou. Súčasťou rokovaní bola aj diskusia o pokračovaní spolupráce, tentokrát na tému regionálnych disparít v inovačnej výkonnosti.
Samotný projekt začal úvodným stretnutím v septembri 2023 za účasti kórejských zástupcov. Nasledovala prvá návšteva kórejských expertov na Slovensku koncom októbra 2023, počas ktorej navštívili klastre v bratislavskom a košickom regióne.
Ďalšia v poradí, tzv. interim návšteva kórejských expertov sa uskutočnila počas 2. Národnej klastrovej konferencie v Trnave, ktorá sa konala v dňoch 11. – 12. marca 2024, kedy navštívili Poľnohospodársku univerzitu v Nitre, Materiálovo-technickú fakultu Slovenskej technickej univerzity v Trnave a klastre z trnavského a nitrianskeho regiónu.
Analytické a rešeršné práce vyvrcholili na prelome apríla a mája tohto roka návštevou zástupcov SIEA a slovenských klastrov v Kórei v kórejských klastroch a inštitúciách, ktoré sa na ich rozvoji podieľajú.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies