Slováci v NHL: Slafkovský sa pobil, ostatní hokejisti bez bodov + VIDEO

NETKY.SK • 29 September 2024, 09:15 • 2 min

V noci na nedeľu sa v prípravných zápasoch NHL zúčastnilo šesť slovenských hokejistov. Juraj Slafkovský sa dostal do bitky, zatiaľ čo Samuel Honzek, Martin Chromiak, Pavol Regenda, Oliver Okuliar a Dalibor Dvorský sa ani raz nepodarilo získať body.

V noci na nedeľu sa v prípravných zápasoch zámorskej NHL predstavili šiesti slovenskí hokejisti.

Samuel Honzek (Calgary Flames), Martin Chromiak (Los Angeles), Pavol Regenda (Anaheim), Juraj Slafkovský (Montreal), Oliver Okuliar (Florida) a Dalibor Dvorský (St. Louis) však nedokázali bodovať.

Slafkovský bol jediným slovenským hráčom v drese Canadiens, ktorý hral pri prehre 1:2 s Torontom. Odohral 20 minút a 6 sekúnd, ale v polovici zápasu dostal päťminútový trest za bitku. Konflikt mal s obrancom Marshallom Rifaiom, ktorý mu spôsobil tržnú ranu nad okom.

Duel pre zranenie nedohrali Patrik Laine a David Reinbacher, pričom Laineho zasiahla v prvej tretine do kolena strela útočníka Cedrica Pareho.

Honzek po prvýkrát v príprave nebodoval, aj keď jeho tím Calgary zdolal Vancouver 4:2.

Slovenský útočník odohral 16 minút a 20 sekúnd, zatiaľ čo jeho spoluhráč Martin Pospíšil sa do zápasu nezapojil.

Útočník Chromiak sa po prvý raz objavil v príprave, pričom jeho tím LA Kings zdolal Anaheim 3:2.

Regenda nastúpil vo štvrtom útoku za Ducks.

Útočník Okuliar z Floridy si tentoraz užil víťazstvo svojho tímu 5:4 po predĺžení nad Carolinou, pričom odohral 11 minút a 44 sekúnd a zaznamenal jednu strelu.

Dvorský hral v prvej formácii s Brandonom Saadom a Jakeom Neighboursom na krídlach, pričom pri víťazstve 3:2 po predĺžení nad Chicagom strávil na ľade 18 minút a 41 sekúnd.

Tampa Bay prehrala v Nashville 0:6, pričom v jej zostave chýbal obranca Erik Černák.