Prvá čínska "inteligentná továreň" na zariadenia na ťažbu ropy a plynu na mori je plne funkčná

NETKY.SK • 31 Október 2024, 10:18 • 2 min
Prvá čínska "inteligentná továreň" na zariadenia na ťažbu ropy a plynu na mori je plne funkčná

TCHIEN-ŤIN - Prvá čínska inteligentná výrobná základňa pre zariadenia na ťažbu ropy a zemného plynu na mori bola v stredu uvedená do plnej prevádzky v severočínskom meste Tchien-ťin.

slovakia

left justify in out

Táto základňa s rozlohou približne 575 000 m2, postavená pozdĺž pobrežia Bohajského mora, sa podľa jej konštruktéra, spoločnosti China Offshore Oil Engineering Company (COOEC), dcérskej spoločnosti China National Offshore Oil Corporation, zameriava na výrobu ropných a plynových plošín na mori a špičkových produktov na mori, ako sú moduly na skvapalnený zemný plyn.

Základňa pozostáva zo štyroch inteligentných výrobných dielní, ôsmich pomocných výrobných centier, 16 finálnych montážnych staníc a základných zariadení, ako sú doky uľahčujúce prepravu výrobkov veľkými loďami. Na tejto základni je tiež viac ako 600 inteligentných výrobných strojov.

V porovnaní s tradičným výrobným procesom možno prostredníctvom inteligentnej platformy na riadenie výroby, ktorá je k dispozícii v závode v Tchien-ťine, vykonať celý rad operácií, ako je napríklad naberanie materiálu, navíjanie rúr, rezanie a hydraulické ohýbanie, jediným kliknutím.

Podľa Wanga Leia, jedného z vedúcich pracovníkov pobočky COOEC v Tchien-ťine, existuje celý rad zariadení na ťažbu ropy a zemného plynu na mori a v minulosti sa pri ich výrobe uplatňovali zložité výrobné procesy a neštandardné požiadavky na mieru. Spoločnosť COOEC sa preto rozhodla vyvinúť platformu inteligentného riadenia výroby, aby dosiahla inteligentnú výrobu v zložitých podmienkach, povedal Wang. "Viac výrobných procesov sa teraz dosahuje pomocou zariadení, pričom na vykonávanie úloh detailného nastavenia je potrebný len malý počet pracovníkov."

Fotografia z dronu z 30. októbra 2024 zobrazuje pohľad na inteligentnú výrobnú základňu patriacu pod spoločnosť China Offshore Oil Engineering Company v severočínskom meste Tianjin.
Fotografia z dronu z 30. októbra 2024 zobrazuje pohľad na inteligentnú výrobnú základňu patriacu pod spoločnosť China Offshore Oil Engineering Company v severočínskom meste Tianjin.
Zdroj: Xinhua / Zhao Zishuo

Základňa bola postavená v dvoch fázach. Prvá fáza projektu bola uvedená do prevádzky v júni 2022 a dodala 35 ropných a plynových plošín na mori do krajín ako Čína a Kanada s celkovou hmotnosťou presahujúcou 87 000 ton.

V druhej fáze výstavby tohto projektu pribudlo osem konečných montážnych staníc a inteligentná linka na výrobu rúr, pričom sa zvýšila kapacita dokov.

"Účinnosť výroby dosiahnutá inteligentnou výrobnou linkou na výrobu rúr sa v porovnaní s prvou fázou zvýšila približne o 20 percent a celková výrobná kapacita továrne sa zdvojnásobila vďaka digitálnej inteligentnej výrobe a presnému riadeniu," prezradil Wang.

V roku 2023 prekročila produkcia ropy na mori v Číne 62 miliónov ton, čo predstavuje medziročný nárast o 3,4 milióna ton - čo predstavuje približne 70 % celkového nárastu produkcie ropy v Číne v minulom roku.

obrazok
Zamestnanci ladia zváracieho robota v dielni na výrobu potrubia v rámci inteligentnej výrobnej základne spoločnosti China Offshore Oil Engineering Company v severočínskom meste Tianjin 30. októbra 2024.
Zdroj: Xinhua / Zhao Zishuo
obrazok
Zamestnanci ladia digitálny stroj na rezanie plechov v dielni na výrobu potrubí v rámci inteligentnej výrobnej základne spoločnosti China Offshore Oil Engineering Company v severočínskom meste Tianjin 30. októbra 2024.
Zdroj: Xinhua / Zhao Zishuo


twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Xinhua, Foto: Xinhua / Zhao Zishuo
Netky
Silvester príde o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies