Simpsonovci sú známi svojimi prekvapivo presnými predpoveďami budúcnosti. V priebehu rokov sa v seriáli objavilo mnoho situácií, ktoré sa neskôr stali skutočnosťou. Medzi najznámejšie patrí predpoveď prezidentstva Donalda Trumpa.
Simpsonovci sú jedným z najdlhšie vysielaných a najobľúbenejších animovaných seriálov na svete. Od svojho debutu v roku 1989 si získali srdcia divákov svojím jedinečným humorom, satirickým pohľadom na americkú kultúru a spoločnosť, a nezabudnuteľnými postavami. Avšak, okrem svojho komediálneho kúzla, Simpsonovci sa stali aj fenoménom vďaka svojim prekvapivo presným predpovediam budúcnosti.
Mnohé z udalostí, ktoré sa odohrali v tomto ikonickom seriáli, sa neskôr stali skutočnosťou, čo vyvolalo množstvo diskusií a teórií o tom, ako je to možné. Či už ide o technologické inovácie, politické udalosti alebo spoločenské škandály, Simpsonovci často predbehli svoju dobu a predpovedali veci, ktoré by nikto nečakal.
Simpsonovci predpovedali prezidentstvo Donalda Trumpa v epizóde "Bart to the Future" z roku 2000. V tejto epizóde sa Lisa Simpsonová stane prezidentkou Spojených štátov a musí riešiť finančnú krízu, ktorú zdedila po svojom predchodcovi, prezidentovi Donaldovi Trumpovi
Táto predpoveď sa stala realitou o šestnásť rokov neskôr, keď sa Donald Trump stal 45. prezidentom USA v roku 2016. Epizóda bola pôvodne myslená ako satira, ktorá mala ukázať absurdnosť Trumpovho prezidentstva, ale nakoniec sa ukázala byť prekvapivo presná.
Je fascinujúce, ako tvorcovia Simpsonovcov dokázali predvídať takúto významnú politickú udalosť.
Simpsonovci predpovedali príchod inteligentných hodiniek v epizóde "Lisa's Wedding" z roku 1995. V tejto epizóde sa Lisa vydáva a jej snúbenec používa hodinky na telefonovanie. V tom čase to bola futuristická predstava, no dnes sú smart hodinky bežnou súčasťou našich životov.
Inteligentné hodinky, ako ich poznáme dnes, umožňujú nielen telefonovanie, ale aj sledovanie zdravotných údajov, prijímanie notifikácií, navigáciu a mnoho ďalších funkcií. Prvé komerčne úspešné modely, ako napríklad Apple Watch, sa objavili až o dve desaťročia neskôr, v roku 2015.
Simpsonovci predpovedali škandál s konským mäsom v epizóde "Sweet Seymour Skinner's Baadasssss Song" z roku 1994. V tejto epizóde sa školská kuchárka Doris rozhodne použiť konské mäso v jedlách pre deti.
O devätnásť rokov neskôr, v roku 2013, vypukol v Európe skutočný škandál, keď sa v niektorých potravinách našli stopy konskej DNA, ktoré neboli uvedené na etikete. Tento škandál sa týkal mnohých známych značiek a viedol k rozsiahlym kontrolám a stiahnutiu produktov z trhu.
Simpsonovci predpovedali príchod videohovorov v epizóde "Lisa's Wedding" z roku 1995. V tejto epizóde Lisa komunikuje so svojou matkou Marge cez videohovor, čo bolo v tej dobe veľmi futuristické. V skutočnosti sa videohovory, ako ich poznáme dnes, stali bežnou súčasťou našich životov až o mnoho rokov neskôr, s príchodom technológií ako FaceTime a Skype.
V roku 1995 bola predstava videohovorov cez internet ešte len v plienkach, ale dnes sú tieto technológie neoddeliteľnou súčasťou našej komunikácie, najmä vďaka rozvoju smartfónov a vysokorýchlostného internetu. Simpsonovci tak opäť ukázali svoju schopnosť predvídať technologické trendy, ktoré sa neskôr stali realitou.
Simpsonovci predpovedali útok tigra na Siegfrieda a Roya v epizóde "$pringfield (Or, How I Learned to Stop Worrying and Love Legalized Gambling)" z roku 1993. V tejto epizóde vystupujú postavy Gunter a Ernst, ktorí sú paródiou na slávnych iluzionistov Siegfrieda a Roya. Počas vystúpenia ich brutálne napadne ich biely tiger.
O desať rokov neskôr, v roku 2003, sa táto predpoveď stala skutočnosťou, keď Roy Horn bol vážne zranený bielym tigrom Montecore počas vystúpenia v Las Vegas. Roy utrpel vážne zranenia, ktoré ukončili kariéru tohto slávneho dua.
Táto predpoveď je jedným z mnohých príkladov, ako Simpsonovci dokázali predvídať udalosti, ktoré sa neskôr stali realitou.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies