Týka sa to asi sto osôb, ktoré dostali na výber - zriecť sa svojej viery, alebo odísť zo svojich domovov.
V stredoindickom štáte Čhattísgarh prijalo osem dedinských rád uznesenie, ktoré zakazuje kresťanom zdržiavať sa v ich dedinách a požaduje od nich, aby sa zriekli svojej viery alebo odišli. Podľa správ sa toto nariadenie týka približne 100 kresťanov, ktorým hrozila konfiškácia majetku a polí, ak sa nepodriadia.
Dediny v okrese Sukma kolektívne schválili uznesenie, ktoré kresťanom prikazuje, aby sa buď vzdali svojej viery, alebo čelili strate všetkého majetku a nehnuteľností. Informovala o tom organizácia Christian Solidarity Worldwide so sídlom vo Veľkej Británii.
Miestny vodca z jednej z postihnutých dedín, Michwar, potvrdil toto nariadenie, pričom údajne tvrdil, že právomoc dedinských rád je nadradená indickej ústave, ktorá zaručuje slobodu náboženského vyznania podľa článku 25.
Zákaz, ktorý je zrejme cielenou snahou o odstránenie kresťanstva v týchto oblastiach, prinútil podľa Asia News cca 100 ľudí opustiť svoje domovy. Skupina kresťanov podala 18. novembra sťažnosť na policajnej stanici v Gadirase, pričom predložila zvukové dôkazy s výrokmi náčelníka dediny Michwar. Polícia však odmietla zaregistrovať formálnu sťažnosť, ktorá je potrebná na začatie právneho vyšetrovania.
Namiesto toho policajti požiadali sťažovateľov, aby ich odviedli na pole. Keď tam prišli, stretli sa s davom asi 1 500 ľudí, ktorí začali plieniť úrodu kresťanov a požadovali, aby sa zriekli kresťanstva. Polícia sa následne stiahla bez toho, aby zasiahla, a nechala komunitu bez ochrany.
Dedinčania zostali bezprostredne po rabovaní bez možnosti odvolania. Približne 100 kresťanov, ktorých majetok bol zničený, teraz hľadá útočisko v budove kostola v Michvare. Kresťania v tomto regióne sa obávajú pokračujúcich útokov a prenasledovania.
Asia News citovala otca Thomasa Vadakumkara z diecézy Jagadalpur, ktorý povedal, že „základné práva sú kresťanom systematicky upierané“ v mnohých okresoch Čhattísgarhu. Vysvetlil, že kresťanom sa upiera právo obrábať svoje polia, pochovávať svojich mŕtvych a žiť na vlastnej pôde. Násilie a násilné vysťahovanie kresťanov z dedín v Sukme sa odohráva na pozadí rastúceho napätia v tejto komunite v celej Indii.
Organizácia United Christian Forum so sídlom v Dillí zaznamenala do októbra tohto roku 673 prípadov násilia voči kresťanom v celej Indii. Na samotný Čhattísgarh pripadá 139 z týchto incidentov, čím sa zaradil na druhé miesto po Uttarpradéši, pokiaľ ide o nahlásené zločiny z nenávisti.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies