BRATISLAVA – Vysokoškoláci to ľahké teda nemajú. Najmä tí, ktorí popri škole ešte aj pracujú. Keď príde skúškové je zrazu všetkého vyše hlavy a nevieme čo sa učiť skôr. V takejto situácii odporúčame jeden veľmi jednoduchý spôsob, ktorý by mohol lepšie zvládnuť stres a vypätie pri učení.
Vedci, ktorí sa zaoberali skúmaním hudby na človeka usúdili, že frekvencia jednotlivých zvukov nás môže ovplyvniť rôznymi spôsobmi.
Upokojenie
Klasická hudba má upokojujúci charakter, ktorý poskytuje magický efekt v melódiách. Na udržanie jasnej mysle sa preto odporúča počas učenia počúvať klasickú hudbu.
Mozartov efekt
Tento spôsob však nefunguje u každého. Zvukové efekty v hudbe magicky nezlepšujú vaše učebné schopnosti, ale umožňujú vášmu mozgu ľahšie si zapamätať novú látku. Takže správna hudba v pravý čas existuje a je to len o tom, nájsť si ten správny systém učenia.
Dvíhanie nálady
Pokiaľ sa niečo ťažké dokážeme naučiť, tak nám to zdvihne náladu. No aj klasická hudba je veľmi pestrá a zahŕňa rôzne nástroje, nálady, témy a príbehy, ktoré môžu oživiť náš mozog, a dodať mu potrebnú energiu na vstrebanie ďalších potrebných informácii.
Klasická hudba prospieva aj nášmu srdcu
Keď sú už termíny skúšok za dverami, klasická hudba môže byť dokonalým spôsobom na uvoľnenie napätia. Je dokázané, že hudba nám môže fyzicky pomôcť, pokiaľ ide o náš krvný tlak. A to samozrejme zase vedie už k spomínanému znižovaniu stresu.
Eufória radosti
Verte tomu alebo nie, Beethoven a Mozart majú schopnosť sústrediť našu myseľ a ignorovať naše negatívne a pozitívne emócie. Hudba môže liečiť bolesť a vyvolať radosť. Keď sa po dlhom dni cítite unavený, silná kompozícia môže zdvihnúť vaše pozitívne emócie a poskytnúť tak lepšie nastavenie mysle.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies