Koronavírus a opatrenia smerujúce k zastaveniu jeho šírenia majú aj pozitívny vplyv na životné prostredie.
BRUSEL - Vo viacerých európskych veľkých mestách a oblastiach sa vďaka opatreniam počas jarných mesiacov výrazne zlepšila kvalita vzduchu. Informovali o tom predstavitelia EÚ. Ukázalo sa to napríklad aj v prípade výsledkov oxidu uhličitého a jemných tuhých častíc, ktoré sa merali a ktoré môžu negatívne vplývať na zdravie obyvateľstva.
A vplyv na to mali práve opatrenia proti šíreniu koronavírusu počas prvej vlny. Išlo o to, že hospodárska činnosť sa obmedzila, a to prispelo k ubudnutiu potreby cestnej, leteckej a lodnej dopravy. A pomohlo to ovzdušiiu v rôznych regiónoch.
Správa EÚ o kvalite ovzdušia zverejnená v pondelok ukázala, že spomedzi metropolitných oblastí s najväčšou koncentráciou oxidu dusičitého sa najviac pomohlo Barcelone – emisie boli skoro o 59 % menšie v porovnaní s rokom 2019. V Madride išlo o pozitívny pokles o 47 %.
Miláno kleslo o 54 percent, Rím o 39. Pomohlo sa takto aj oblastiam v Holandsku, Nemecku či Belgicku. V boji proti koronavírusu sú potrebné aj dezinfekčné gély a rúška, ktoré si môžete kúpiť aj na shop.netky.sk.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies