Japonci pracujú s takým nasadením, že nemajú čas spať. Preto im to umožní zamestnávateľ!
Japonci sú vo workoholizme na čele v rámci celého sveta. Je to vyspelá krajina s veľmi výkonnou ekonomikou, za ktorou stojí neúnavná práca jednotlivcov. Tí však na to často doplácajú vlastným zdravím.
Vidieť Japoncov spať počas čakania na metro, prípadne v kaviarni nie je ničím neobvyklým. Kvôli pracovnej vyťaženosti totiž na nevyhnutný oddych nemajú čas. A nakoľko sa začali objavovať odstrašujúce prípady ľudí umierajúcich na prepracovanosť, zasiahnuť musel štát limitovaním maximálneho počtu hodín nadčasov, ale aj spoločnosť NeuroSpace svojím revolučným projektom.
Zakladateľom NeuroSpace je Takanori Kobayashi, ktorý roky fungoval ako väčšina japonskej populácie, teda pracoval, pracoval a pracoval. Došlo to až do štádia, kedy si jeho telo vyžiadalo prestávku. Začal sa zamýšľať nad svojím životným štýlom a rozhodol sa, že pomôže nielen sebe, ale aj tisícom ďalších zaneprázdnených ľudí. Začal teda pracovať na vytváraní špecifických programov pre firmy, ktoré pomôžu Japoncom dohnať spánkový deficit.
Zamestnávatelia v krajine vychádzajúceho slnka zmýšľajú odlišne od tých v „západných“ krajinách. Pokiaľ sa nejakému z ich pracovníkov na pracovisku podarí zaspať, čo sa stáva nezriedka, vnímajú to ako dôkaz toho, že do svojho výkonu dávajú všetko. A tak im vyšli v ústrety. Spoločnosti po celej krajine začínajú v rámci svojich pracovísk vytvárať priestory, kde sú umiestnené ležadlá, vonia tu levanduľa a hrá relaxačná hudba. Každý zamestnanec má tak právo na hodinu spánku denne v rámci pracovnej doby. Cieľom firiem totiž nie je človeka zničiť, ale vytvoriť mu také podmienky, ktoré ho motivujú a podporia vo výkonoch.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies