Copa America: Argentína zvíťazila v prvom semifinále nad Kanadou 2:0

NETKY.SK • 10 Júl 2024, 10:39 • 2 min

EAST RUTHERFORD - Futbalisti Argentíny sa stali prvými finalistami Copa America. V semifinále v americkom East Rutherforde v New Jersey zvíťazili v stredu nad Kanadou 2:0. O góly sa postarali v 22. minúte Julian Alvarez a v 51. minúte Lionel Messi.

Obaja súperi na seba narazili už v základnej A-skupine a duel sa skončil rovnakým výsledkom. Argentínčania sa vo finále stretnú s víťazom stretnutia Uruguaj - Kolumbia.

Messi sa na turnaji presadil po prvýkrát a zaznamenal už 109 gólov v reprezentačnom drese. Viac má na konte iba Portugalčan Cristiano Ronaldo - 130. Tridsaťsedemročný kapitán úradujúcich majstrov sveta môže priviesť svoj tím k titulu na treťom vrcholnom podujatí v sérii, Argentína na Copa America obhajuje titul. "Neskutočné, čo tento tím dokázal. Na nás zo starej gardy robí veľký dojem, že sme v ďalšom finále. Je to na tomto turnaji mimoriadne zložité. Tímy sú vyrovnané, trávniky zlé, horúčava mimoriadna," vyhlásil Messi podľa AP.

Argentínčan Lionel Messi, vľavo, súperí o loptu s Kanaďanom Derekom Corneliusom počas semifinálového futbalového zápasu Copa America v East Rutherford, N.J., 9. júla 2024.
Zdroj: CTV News / AP Photo / Julia Nikhinson

Hráč Interu Miami musel opäť čeliť otázkam, či nadchádzajúce finále nebude jeho posledným zápasom v reprezentačnom drese, no túto tému nechcel otvárať ani tréner národného tímu Lionel Scaloni. "Nechajme ho tak. On vie, že my mu nikdy nezatvoríme dvere. Môže s nami zostať dokedy bude chcieť. Umožnime mu rozhodnúť sa ako chce."