Kórejskí veriaci sa spojili proti úpadku morálky, za tradičnú rodinu a obrodu zdravej spoločnosti.
Podľa organizátorov sa napriek zlému počasiu na mieste stretlo približne 1,1 milióna ľudí a ďalší milión sa pripojil online. Nezvyčajne početná bohoslužba spojila kórejské cirkvi rôznych denominácií, ktoré sa spolu modlili za tradičné manželstvo, za svoj národ a proti ideológii LGBTI.
Prvotným podnetom na toto podujatie bol antidiskriminačný zákon, po ktorého prijatí sa kórejskí kresťanskí lídri obávajú, že vydláždi cestu homosexuálnym manželstvám a v konečnom dôsledku otvorí krajinu trans ideológii, ktorá by poškodila rodiny a obmedzila slobodu cirkví žiť svoju vieru. Poukazujú na západné krajiny, ako je Veľká Británia a Kanada, ako na varovné signály toho, čo môže prísť, ak sa veriaci v tomto čase nepostavia na odpor.
„Dúfam, že prostredníctvom tejto bohoslužby, ktorú dnes ponúkame v duchu a pravde, budú rodiny a cirkvi žiť a že kórejská cirkev a svetová cirkev zažijú nové prebudenie,“ povedal reverend Jung-Hyun Oh, starší pastor cirkvi Sarang.
Vo všetkých troch kázňach, ktoré odzneli počas popoludnia, odznelo, že je dôležité, aby cirkev nemlčala a chránila rodiny a deti. Na podujatí vystúpili aj rečníci z Veľkej Británie a Nemecka, ktorí vyzvali kórejských kresťanov, aby nenasledovali rovnakú cestu, na akú sa vybrali západné krajiny, a namiesto toho boli majákom pre cirkvi na celom svete a svietili svetlom Božej pravdy.
"Kto by si bol pomyslel, že Británia zabudne na Boha? Ale stalo sa,“ povedala Andrea Williamsová, právnička z Wilberforce Academy vo Veľkej Británii. “Odstránili Ježiša Krista z verejného života. Ľudia nevedia, kto je Ježiš. Uzákonili právo zabíjať nenarodené deti, manželstvá homosexuálov. Pouliční kazatelia sú väznení a tí, ktorí rozdávajú Bibliu alebo sa modlia v práci, sú trestaní. Kým sa toto všetko dialo, cirkvi v Británii spali.“
Ako výraz svojej jednoty a angažovanosti vydali cirkvi, ktoré sa zúčastnili na podujatí, spoločné vyhlásenie „za obnovu Kórejskej republiky“. Vo vyhlásení sa zdôrazňuje kríza hodnôt, potvrdzuje ochrana rodiny a právo každého na slobodu náboženstva, slova, myslenia a prejavu. V závere vyzýva vládu, ústavný súd, Národné zhromaždenie a ministerstvo školstva, aby sa zdržali prijímania zákonov povoľujúcich homosexuálne manželstvá alebo propagujúcich homosexualitu a gender ideológiu prostredníctvom učebníc v školách.
Hyun-bo So, pastor zboru Segero zdôraznil, že im nejde o nenávisť voči homosexuálom, ale o to, aby kresťania ďalej mohli hlásať to, čomu veria. Poukázal na Kanadu a iné krajiny, kde sa objavujú príbehy o neplnoletých, ktorým sa podsúva, že si majú zmeniť pohlavie, podstupujú experimentálne, telo deformujúce zákroky, pričom rodičia nesmú nijako zasiahnuť.
„Niekedy sa stáva, že 13-ročné dieťa si chce zmeniť pohlavie, ale rodičia mu k tomu nemôžu nič povedať. Deti dostávajú hormonálne injekcie, pričom rodičia nie sú do procesu zapojení,“ povedal a dodal, že kórejské cirkvi sú proti vylúčeniu rodičov zo života a vzdelávania svjiich detí. Hyun-bo So dodal, že túto udalosť považuje za príležitosť pre kresťanskú cirkev, aby zvýšila povedomie širšej spoločnosti o škodách, ktoré prijatie plánovaných antidiskriminačných zákonov prinesie Kórei.
Brian Chappell, významný americký pastor a teológ, predniesol 2 miliónom veriacich na bohoslužobnom zhromaždení srdečné posolstvo, v ktorom zdôraznil silu modlitby v čase, keď sa rozmáha „nemorálnosť“. Vyjadril solidaritu s juhokórejskou kresťanskou komunitou a podelil sa o hodnotenie morálneho úpadku, ktorý podľa neho rýchlo pretvára americkú spoločnosť a celý svet.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies