Pellegrini vyjadril smútok nad tragickým požiarom vo Veľkom Šariši: Oheň si vyžiadal životy štyroch detí

NETKY.SK • 20 Marec 2025, 14:35 • 2 min
Pellegrini vyjadril smútok nad tragickým požiarom vo Veľkom Šariši: Oheň si vyžiadal životy štyroch detí

slovakia

left justify in out

VEĽKÝ ŠARIŠ - Tragický požiar unimobuniek vo Veľkom Šariši si vyžiadal päť obetí, vrátane štyroch detí. Prezident SR Peter Pellegrini vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým a apeloval na zlepšenie životných podmienok ohrozených rodín.

Otvoriť časovú os

linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

Tragédia zasiahla Veľký Šariš v okrese Prešov, kde pri nočnom požiari unimobuniek zahynulo päť ľudí, vrátane štyroch detí.

Prezident SR Peter Pellegrini na túto tragédiu reagoval na sociálnej sieti, kde vyjadril hlboký smútok a úprimnú sústrasť pozostalým.

Upozornil na nevyhovujúce životné podmienky, v akých ešte stále žijú mnohé rodiny na Slovensku, a zdôraznil potrebu, aby štát a samosprávy urobili maximum pre zmiernenie utrpenia postihnutých.

Škoda spôsobená požiarom bola predbežne vyčíslená na 12 000 eur. Na mieste zasahovalo 15 profesionálnych hasičov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) so šiestimi kusmi techniky a taktiež dobrovoľní hasiči z okolitých obcí Veľký Šariš, Župčany a Šarišské Michaľany.

Požiar ovplyvnil približne 30 ľudí, pričom mesto Veľký Šariš v dôsledku následkov vyhlásilo mimoriadnu situáciu.

Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a vyšetruje okolnosti tejto tragickej udalosti.


Zdroj textu: FB/Peter Pellegrini, Foto: FB/Peter Pellegrini


Autor: Viktória Gromová

Študentka Dubnického inštitútu, odbor učiteľstvo praktickej prípravy v ekonomických predmetoch. pre redakciu Netky píšem domácu politiku a domáce dianie. O politiku sa zaujimam od 17 rokov a aktívne sa jej venujem od 19. Rada čítam ekonomické knihy. Zaujimam sa aj o celosvetové dianie.

Netky
Letné prázdniny o
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND
logo
Copyright © 2025 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies