Pre indonézskych podnikateľov nie je Slovensko neznámou krajinou
Minister hospodárstva (MH) SR Juraj Miškov (SaS) sa dnes zúčastnil spolu s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom na Podnikateľskom fóre SR – Indonézia, ktorého cieľom bolo predstaviť SR ako zaujímavého, atraktívneho a spoľahlivého investičného partnera.
"Pre indonézskych podnikateľov nie je Slovensko neznámou krajinou. Naše obchodno–ekonomické vzťahy majú dlhoročnú úspešnú tradíciu. Pojem obchodnej značky Made in Czechoslovakia je aj v súčasnosti v Indonézii, najmä u staršej a strednej generácie, stále rezonujúcou značkou spojenou s kvalitnými strojárskymi výrobkami, motocyklami, energetickými zariadeniami a spotrebným tovarom," pripomenul Miškov na podnikateľskom fóre počas svojej pracovnej cesty v Indonézii.
Cieľom Slovenska a MH SR je opätovný "návrat k tradíciám" a k nadviazaniu na všetko pozitívne, čo výrobná a obchodná značka Made in Czechoslovakia kedysi v Indonézii znamenala. Výrobné kapacity na realizáciu väčších investičných projektov, najmä z oblasti energetiky a budovania výrobných kapacít pre rozvoj infraštruktúry, na Slovensku ešte stále existujú.
"V tejto súvislosti prichádzame ponúknuť tieto možnosti a očakávame zo strany indonézskych podnikateľov pozitívnu odozvu," doplnil šéf slovenského rezortu hospodárstva.
Budúcnosť priemyslu SR súvisí predovšetkým s rozvojom nových progresívnych technológií a inovácií produkujúcich výrobky s vysokou pridanou hodnotou a súčasne spojených so znižovaním surovinovej a energetickej náročnosti na výrobu. Toto sú hlavné atribúty ďalšieho rozvoja slovenskej ekonomiky, ktoré sú determinované najmä charakterom našej závislosti od dodávok rozhodujúcich surovín. Otváranie a rozširovanie priestoru pre inovácie v priemysle je aj prioritou MH SR. Sú totiž spájané s novými podnikateľskými možnosťami a pozitívnym vplyvom na zvyšovanie konkurencieschopnosti podnikov.
O perspektíve slovensko-indonézskych hospodárskych vzťahov svedčí aj podpísanie 10 memoránd o spolupráci medi slovenskými a indonézskymi podnikateľskými subjektmi. "Podpisy dnešných vzájomných dohôd o spolupráci sú dôkazom toho, že aj slovenskí podnikatelia majú potenciál uspieť v rozvojových krajinách. Ide najmä o export investičných celkov a transferov know-how, teda export investičných produktov, priemyselných zariadení a pomoc pri budovaní elektrární či infraštruktúry," povedala riaditeľka priamych zahraničných investícií Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) Andrea Gulová.
Zdroj: TASR
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies