Slováci majú 1. novembra zvýhodnený vstup do rakúskych múzeí - Cestovanie Počas Sviatku všetkých svätých, v utorok 1.
Počas Sviatku všetkých svätých, v utorok 1. novembra, bude zvýhodnený vstup slovenským záujemcom do rakúskych múzejných inštitúcií neďaleko Bratislavy.
Podľa Beáty Havranovej z bratislavskej spoločnosti B.H.Public Relations & Promotion po preukázaní sa dokladom pri pokladnici majú Slováci o pätinu lacnejší vstup v týchto destináciách - zámok Schloss Hof, Archeologický park Carnuntum a Národný park lužných lesov s infocentrom Orth an der Donau.
Zámok Schloss Hof bol v 18. storočí jeden z najväčších a najkrajších kráľovských miest v Habsburskej monarchii. Tvoril žiarivé javisko pre grandiózne recepcie a slávnostné hostiny. Po komplexnej rekonštrukcii je toto unikátne barokové miesto otvorené pre verejnosť. Bolo to najväčšie cisárske vidiecke sídlo v Rakúsku s rozlohou 58 hektárov, kde na 7-terasovom areáli dominuje vynovený barokový zámok. Päť terás skrášľujú záhrady na ploche 16 ha. Niektoré z nich plné zelených geometrických hriadok, živých plotov a rôznofarebných kvetov sú od tohtoročnej letnej sezóny prvýkrát sprístupnené návštevníkom. Zámok je spájaný najmä s tromi menami – Eugen Savojský, Mária Terézia a Jozef II., ktorí tvorili aj slovenskú históriu. Návštevník zámku môže nazrieť do súkromia panovníčky Márie Terézie či cisára Jozefa II. a prechádzať sa ich herňou, spálňou i ďalšími priestormi.
So slovenskou lokalitou úzko súvisí Dunajský región lužných lesov Auland-Carnuntum. Jeden z posledných neporušených lužných lesov v Európe sa na rakúskej strane stal národným parkom. Ďalšiu našu spoločnú minulosť predstavujú pamiatky po Rímskej ríši v okolí Dunaja. Areál Archeologického parku Carnuntum ponúka zažiť dávny svet Rimanov na vlastnej koži. Napríklad v rekonštruovaných rímskych kúpeľoch z druhého storočia, ktoré sú podlahovo vykurované.
"Okrem tejto ponuky môžete vstup na tri miesta Dolnorakúskej výstavy 2011 absolvovať so zľavneným lístkom o 10 %," uviedla pre TASR Havranová.
Táto výstava trvajúca do 15. novembra prezentuje tisícročia svetovej i stredoeurópskej histórie. V múzeu Kulturfabrik v Hainburgu možno spoznať významných moreplaveckých objaviteľov nových častí sveta i rôznych dobyvateľov, tiež vývoj kultúry a život obyvateľov okolo Dunaja. Vyše storočné Múzeum Carnuntinum prezentuje nielen rímskych bohov a Múzeum pod holým nebom Petronell vzácne archeologické stopy po živote Rimanov.
Zdroj: TASR
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies