Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s občianskym združením Navzájom lepší a Domovom sociálnych služieb v Zavare pripravil 2. ročník medzinárodnej konferencie „Cestou k stálosti“.
Podujatie je pokračovaním úspešného prvého podporného projektu pre pomáhajúce profesie „5P“ zameraného na prevenciu syndrómu vyhorenia a podporu duševného aj fyzického zdravia. Konferencia je otvorená aj pre verejnosť a uskutoční sa v aule Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave v utorok 12. marca 2024.
„Podpora duševného zdravia je potrebná v každom veku aj profesii. Obzvlášť to platí v oblasti poskytovania sociálnych služieb, keďže táto práca je náročná fyzicky aj psychicky. Aj preto už niekoľko rokov úspešne realizujeme prvý podporný projekt pre pomáhajúce profesie „5P“ a sme ním inšpiráciou aj pre ďalšie kraje na Slovensku či dokonca v zahraničí. Som rád, že na 2. ročník medzinárodnej konferencie s názvom „Cestou k stálosti“ prijali pozvanie odborníci, ktorí odprezentujú svoje profesionálne skúsenosti a výsledky,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.
Na konferencii vystúpi napríklad primár psychiatrického oddelenia Fakultnej nemocnice v Trnave, riaditeľka občianskeho združenia Navzájom lepší Tatiana Pavlovičová, kňaz Martin Kováč a aj cestovateľ Radoslav Hoppej, ktorého poznáme ako tvorcu digitálneho obsahu pod názvom Nie je túra bez Štúra.
Ďalší odborníci poslucháčom priblížia hranice v sociálnej práci, hovoriť budú aj o téme vyhorenia, happytariánstve, vyváženej strave ako základného zdroja energie. Súčasťou programu bude aj panelová diskusia ohľadne skúseností praktikov pomáhajúcich profesií v Slovenskej a Českej republike.
„Druhý ročník konferencie Cestou k stálosti, ktorý je súčasťou prvého podporného projektu pre pomáhajúce profesie, je zameraný na tému kauzalita. Účastníkom prinášame témy, ktoré sú venované prevencii a podpore celostného zdravia, čomu sa venuje aj celý projekt od roku 2019. V tomto ročníku chceme apelovať na to, že v pomoci iným je dôležité kontrolovať svoje vlastné hranice a aj na to, že každé prekročenie má svoj dôsledok. A naším zámerom je cesta k stálosti a zodpovednosti,“ uviedla riaditeľka občianskeho združenia Navzájom lepší Tatiana Pavlovičová.
Projekt „5P“ vznikol na podporu pracujúcich v pomáhajúcich profesiách, a je realizovaný od roku 2019. Do projektu „5P“, ktorý trnavská župa začala realizovať ako prvá spomedzi všetkých krajov, sa doposiaľ zapojilo viac ako 1.500 zamestnancov 21 zariadení sociálnych služieb, ktoré zriaďuje Trnavský samosprávny kraj.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies