V Huberman Lab Podcast pokrýva celý rad zaujímavých tém súvisiacich s neurovedou, duševným a fyzickým zdravím a ešte oveľa viac.
Než sa pustíme do samotných zaujímavostí fungovania našej mysle, predstavme si známeho vedca. Andrew D. Huberman je neurológ a profesor na oddelení neurobiológie na lekárskej fakulte Stanfordovej univerzity. Pričinil sa o množstvo významných príspevkov v oblasti vývoja mozgu, mozgových funkcií a nervovej plasticity. Jednoducho povedané, ide o schopnosť nášho nervového systému prepojiť a naučiť sa nové správanie, zručnosti a kognitívne funkcie.
Huberman je členom nadácie McKnight Foundation a Pew Foundation a v roku 2017 mu udelili vedeckú cenu Cogan Award (cena za výskum zraku). Najnovšia práca jeho laboratória sa zameriava na vplyv zraku a dýchania na ľudský výkon a stavy mozgu, ako sú strach a odvaha. Pracuje na neurálnej regenerácii.
Aktívne sa podieľa na vývoji nástrojov, ktoré v súčasnosti používa elitná armáda v USA a Kanade, na zvýšenie neurálnej plasticity, zmiernenie stresu a optimalizáciu spánku. A to nie je všetko. Jeho práce sú často publikované v špecializovaných vedeckých časopisoch, ale aj v popredný médiách ako sú Time, BBC, Scientific American, Discover a podobne.
Q: What do L-Tyrosine, deliberate cold exposure, pursuing a specific goal, positive anticipation & genuine laughter all have in common?
— Andrew D. Huberman, Ph.D. (@hubermanlab) July 14, 2022
A: They cause the release of dopamine.
Dopamine in turn increases motivation, external focus and energy.
Learn more https://t.co/7jdPb822oz
V roku 2021 spustil Huberman Lab Podcast. Ide o populárny podcast, ktorý sa často umiestňuje v top 25 všetkých podcastov na celom svete! V nich vysvetľuje komplikované pojmy, aby im bežní ľudia porozumeli a následne ich využívali aj vo svojom bežnom živote.
Aktívne pracuje na metódach prepájania a opravy spojení medzi očami a mozgom u ľudí, ktorí trpia oslepujúcimi chorobami, ako aj na skúmaní emócií a toho, ako riadia ľudské správanie.
Ako funguje mozog? Ako sa postupom času mení aj počas získania nových skúseností a ako opraviť mozog po zranení alebo chorobe a mnoho iných zaujímavých tém nájdete na tomto zaujímavom podcaste: Huberman Lab Podcast.
Možno vás zaujme: TECHNIKA Naplánujte si virtuálny výlet do Tokia!
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies