Agentúra FRN tvrdí, že hackeri úspešne hackovali účty patriace Billovi Gatesovi, WHO a laboratória vo Wu-chane. Malo by ísť o 25 000 emailových adries.
Množstvo ľudí sa údajne prihlasuje a sťahuje obsah týchto hackov. To znamená, že mnoho z nich sa bude "hrabať" v hacknutých dokumentoch.
Počítačoví piráti, ktorí očividne hľadajú pravdu za vypuknutím koronavírusu, mali hackovať emaily Svetovej zdravotníckej organizácie WHO, laboratória vo Wu-chan a Nadácie Billa a Melindy Gatesovej. Unikla tak skupina obrovských databáz obsahujúcich používateľské mená a heslá.
Nearly 25,000 email addresses and passwords allegedly from NIH, WHO, Gates Foundation and others are dumped online https://t.co/IRCYQvTWc5 #BillGates #WHO #RightWing #NIH #GatesFoundation #CyberAttack #Hackers
— JartoYA! (@JartoYa) April 22, 2020
Čo hackeri hľadajú?
Mnohí špekulujú, že nadácia Gates je spojená s výskumom koronavírusu. Emaily by údajne mali obsahovať informácie, v ktorých vedci pridávajú vírusu smrtiaci charakter.
Takisto majú obsahovať informácie Dr. Fauciho, ktorý mal použiť milióny dolárov na dokončenie svojho výskumu.
I now understand why Bill Gates was disappointed with the rate at which the virus was spreading in Africa.
— Vickywins (@vickyodipo) April 22, 2020
Dr. Anthony Fauci knew about the virus long time, but being Americans supremacy matters. Blame WHO for spread.https://t.co/PkdxltnJGX
Tweety od užívateľa usahackers, naznačujú, že informácie zachytené prostredníctvom e-mailových adries a hesiel potvrdili, že "SARS-Co-V-2 sa v skutočnosti umelo spájal s vírusom HIV".
Neither @usahackers nor κατέχον Christian militia claim responsibility for Wuhan Iab hack even though lab emails are in leaks from hacks against Gates Foundation, WHO, WorldBank, NIH & CDC that both groups hacked.
— Biohackinfo (@biohackinfo) April 22, 2020
Wonder who has capability to hack China's top biosecurity lab 🤔 pic.twitter.com/SJ1SwBAwW8
Vytvorený v laboratóriu aj podľa vedcov
COVID-19 bol údajne vyrobený v laboratóriu. Francúzsky vedec, ktorý získal v roku 2008 Nobelovu cenu za fyziológiu a lekárstvo - Luc Montagnier, verejne tvrdí, že tomu tak je.
Le teorie infondate di #LucMontagnier sul #coronavirus https://t.co/hli4JA6ROH su @ilpost pic.twitter.com/GcPQap4zvS
— Gianluigi Filippelli (@ulaulaman) April 22, 2020
Podľa neho neexistuje možnosť prirodzeného výskytu tohto vírusu. Má povahu 3 rôznych vírusov. To znamená, že ide o chiméru 3 rôznych chorôb kombinovaných do 1 koronavírusu.
V rozhovore pre francúzsky kanál CNews a v podcaste od Pourquoi Docteur profesor Montagnier, ktorý objavil HIV (vírus ľudskej imunodeficiencie), tvrdil o prítomnosti prvkov HIV v genóme koronavírusu a dokonca aj prvkov "zárodku malárie“ - sú podľa neho správy organizácie Asia Times doteraz veľmi podozrivé.
Online pre každého?
O tisíckach e-mailov, hesiel a dokumentov sa uvádza, že boli zverejnené online. Screenshoty dokumentov a e-mailov sú momentálne na otvorenom webe, dokonca aj na Twitteri.
O hackerskej skupine známej ako Katehon sa údajne hovorí, že hackovala údaje nadácie Gates Foundation a odovzdala ju inej hackerskej skupine USA Hackers. USA Hackers použil údaje na hackovanie WHO, Wuhan Lab a CDC a sľubujú ďalšie úniky.
Medzi nepotvrdené správy patrí aj to, že e-mail Mariny Abramovic bol tiež napadnutý.
Marina Abramovic with Jacob Rothschild, in front of Sir Thomas Lawrence’s 1797 painting 'Satan Summoning His Legions.'” @StuPitt666 pic.twitter.com/3lxNa20S0z
— ken pereira11 (@KenPereira11) April 17, 2020
V rámci obehu sa nachádza výpis údajov o e-mailových adresách a heslách členov Nadácie Gates, Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) a virologického centra so sídlom v čínskom meste Wu-chan.
Ako sa vyjadrujú odborníci?
Hovorkyňa Twitteru Katie Rosborough uviedla: "Uvedomujeme si túto aktivitu v súvislosti s týmito účtami a podnikáme rozsiahle donucovacie opatrenia v súlade s našimi pravidlami, najmä s našimi pravidlami týkajúcimi sa súkromných informácií. Vykonávame tiež hromadné odstránenie adresy URL, ktorá odkazuje na predmetnú stránku.“
SITE Intelligence Group, ktorá monitoruje online extrémizmus a teroristické skupiny nedokázala overiť, či sú adresy autentické, ale uviedla, že informácie boli zverejnené v nedeľu a pondelok a takmer okamžite sa použili na hackerské pokusy extrémne pravicovými extrémistami.
Austrálsky expert na kybernetickú bezpečnosť Robert Potter uviedol, že je schopný overiť pravosť e-mailových adries a hesiel.
Potter, generálny riaditeľ austrálskej spoločnosti Internet 2.0, uviedol, že je schopný získať prístup k počítačovým systémom WHO pomocou e-mailových adries a hesiel zverejnených na internete.
"Ich bezpečnosť hesiel je hrozná," povedal Potter. Ako povedal, používali svoje krstné meno alebo "prezývku“.
Trump skritizoval WHO
WHO bola vystavená veľkej kritike, a to aj zo strany prezidenta Trumpa, ktorý jej pozastavil financovanie, za jej reakciu na nový koronavírus a bol obviňovaný z toho, že je pre Čínu príliš deferentný.
Trump zároveň obvinil WHO z nadŕžania Číne, kde úrady zrušili dva a pol mesiaca trvajúci zákaz cestovania v meste Wu-chan, odkiaľ sa do sveta rozšírila pandémia koronavírusu. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP.
Trump chce zastaviť platby pre WHO: Zbabrali ste to!
O tom čo uniklo a na overenie pravdivosti emailových informácií si budeme musieť možno chvíľu počkať.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies