Luknárová získala bronz na MEJ v Krakove a píše nový úspech pre Slovensko+VIDEO

NETKY.SK • 18 August 2024, 16:25 • 2 min

Slovenská kanoistka Emanuela Luknárová vybojovala na majstrovstvách Európy juniorov v Krakove bronzovú medailu v kategórii C1 do 23 rokov. S jedným dotykom na tretej bráne zaostala o 4,55 sekundy za víťaznou Slovinkou Evou Alinou Hočevarovou. Luknárová sa tak stala prvou slovenskou športovkyňou, ktorá získala individuálnu medailu na tomto podujatí. Je to jej prvá medaila od MEJ 2022 a prvá individuálna medaila pre Slovensko v tomto roku.

Slovenská kanoistka Emanuela Luknárová získala na majstrovstvách Európy juniorov v Krakove bronz v C1 do 23 rokov.

S jedným dotykom na tretej bráne zaostala za víťaznou Slovinkou Evou Alinou Hočevarovou o 4,55 sekundy.

Dvadsaťdvaročná Luknárová priniesla Slovensku prvú individuálnu medailu z tohto podujatia.

Týmto bronzom Luknárová dosiahla svoju piatu individuálnu medailu v mládežníckych kategóriách a prvú od MEJ 2022 v talianskej Ivrei.

Zároveň ide o premiérovú individuálnu mládežnícku medailu pre Slovensko v tomto roku.

Okrem toho vybojovali Slováci v Krakove ešte jeden bronz vďaka juniorskej hliadke kanoistov.

V semifinále sa Luknárová umiestnila na desiatej priečke, no v záverečnej jazde napriek chybe vylepšila svoj čas o takmer osem sekúnd.

Po príchode do cieľa bola na prvom mieste, ale neskôr ju predbehla Britka Ellis Millerová, ktorá získala striebro.

Zo zvyšných ôsmich kanoistiek bola rýchlejšia už len Hočevarová, pričom väčšina pretekárok mala problémy v úvodnej časti kanála.

Ľudovít Macúš a David Štaffen, ďalší Slováci v rovnakej kategórii, sa tiež dostali do finále.

Macúš postúpil tesne zo semifinále a skončil na ôsmom mieste so štyrmi trestnými bodmi.

Štaffen dostal k dvojsekundovej penalizácii aj päťdesiatku a obsadil dvanáste miesto.

Majstrom Európy do 23 rokov medzi mužmi sa stal Francúz Mewen Debliquy.