NIAMEY - Nigerská vláda v utorok dostala z Madagaskaru zásielku bylinného čaju, ktorú madagaskarský prezident Andry Rajoelina považuje za účinný prostriedok v boji proti novému koronavírusu. Uviedla to agentúra AFP.
Nápoj obsahuje okrem iných bylín najmä prírodný extrakt artemisinín z rastliny Palina ročná (Artemisia annua) s preukázanou účinnosťou pri liečbe malárie. Rajoelina dúfa, že liečivý nápoj distribuuje do celej západnej Afriky, ako ďalších regiónov.
Ei! #kaffir let's give this one a good fight, let's make sure @CyrilRamaphosa sees what Madagascar has created! Let's stand behind Africa. Let's unite behind Madagascar pic.twitter.com/I1Hx6fybuT
— Ayanda Lerato Ngwenya (@AyandaLeratoNg2) May 6, 2020
Podľa Madagaskarčanov nápoj lieči pacientov s ochorením COVID-19 do 10 dní. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) však upozornila, že účinky bylinného čaju neboli testované a neexistujú žiadne publikované vedecké štúdie o jeho účinnosti.
Uwiano wa wagonjwa wa corona kupona nchini Equatorial Guinea umeongezeka kwa 44% kutoka wagonjwa 9 hadi 13 ndani ya siku 5, baada ya nchi hiyo kuanza kutumia dawa ya corona 'covid organic' iliyoinunua kutoka nchini Madagascar.#MsumbaNewsBlogUpdates pic.twitter.com/8Bfn3lpLK4
— Msumba News Blog (@MsumbaNews_) May 6, 2020
Zásielka obsahuje vrecúška pre 900 ľudí - 300 pre chorých a 600 pre ostatných v rámci preventívnych opatrení. Podobnú zásielku od Madagaskaru dostali aj Guinea-Bissau a Rovníková Guinea.
Podľa najnovších údajov je v Nigeri, jednej z najchudobnejších krajín na svete, evidovaných 755 prípadov nového koronavírusu a 37 úmrtí.
Conavirus: President Magufuli says Tanzania will import Madagascar's COVID-19 herbal tea named COVID-Organics (CVO), which has been touted as a cure for coronavirus. #Ethiopia#EquityBank1Point1Billion #willisraburu pic.twitter.com/AtnNSlCWhV
— Wish Fm (@Wishfmradio) May 5, 2020
Medzi obeťami je aj minister práce Mohamed Ben Omar. Niger v snahe zastaviť šírenie nákazy nariadil stav zdravotnej pohotovosti, zatvoril svoje hranice, školy, zakázal bohoslužby a izoloval hlavné mesto Niamey od zvyšku krajiny.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies