V posledných rokoch sme zaznamenali obrovský nárast počtu blockchainových projektov, pričom na trh vstúpilo 871 mincí ICO s hodnotou viac ako 6 miliárd USD. V porovnaní s rokom 2016 to bolo iba 20 tokenov v hodnote 90 miliónov USD.
Od vynájdenia blockchain technológie v roku 2008 bolo na celom svete spustených 80 000 projektov a správa čínskej vlády ukázala, že len 8% z nich sa aktívne udržiava. Pri ostatných sa údržba zastavila v priemere po viac ako 14 mesiacoch.
He Baohong z Cloud Computing a Big Data Research Institute v CAICT komentoval krátku životnosť týchto projektov na China International Big Data Industry Expo 2018 v Guizhou v Číne:
„Tieto projekty vyšli veľmi rýchlo a aj rýchlo zomreli. Za takýchto okolností vlády na celom svete urýchľujú svoje úsilie o vytvorenie jednotných štandardov, aby pomohli zamedziť vznik takýchto projektov.“
„V Číne sme založili overiteľné blokové programy a takmer 200 súkromných podnikov vyjadrilo záujem o vstup. Toto pomôže technológii blockchain stať sa viac transparentnou.“
CAICT tiež vydala správu o 10 najdôležitejších trendoch globálneho trhu, pričom sa objavilo šesť hlavných trendov. Zvyšovanie integrácie toku údajov a zrýchleného tempa rastu digitálnych aktív predstavovali pozitívne trendy, ktoré sa v súčasnosti objavujú v priestore, pretože inovácia a rozvoj pokračujú.
Ako uviedla CCN, čínska vláda nedávno zverejnila správu o kvalite verejných projektov blockchain technológie. Bitcoin sa zaradil na trináste miesto. Toto hodnotenie neočakávane vyvolalo veľa diskusií medzi nadšencami technológie najmä po tom, čo prišlo k napadnutiu kryptomeny Verge už druhýkrát v tomto roku.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies