BRATISLAVA - Odborníci zo SÚSCH z Banskej Bystrice dnes informovali o svojich úspechoch. Patria medzi ne najmä výkony intervenčnej kardiochirurgie.
Najčastejšie diagnostikovanou poruchou chlopní srdca je v súčasnosti tzv. mitrálna regurgitácia, o ktorej mnoho pacientov ani nemusí vedieť a
zdravotné problémy môžu prísť až po rokoch, pričom výrazne ovplyvňujú kvalitu ich života. Medzi typické príznaky ochorenia chlopní patrí dýchavičnosť, únava, kašeľ, opuchy chodidiel a členkov. Dôležitú rolu v tomto prípade zohráva nielen rýchla a správna diagnostika, ale predovšetkým moderná liečba a operatíva. Slovenskí lekári dnes vedia srdcové chlopne opraviť alebo vymeniť a odborníci zdôrazňujú, že aj poruchy srdca sa dnes vďaka pokroku v medicíne dajú riešiť menej invazívnym zákrokom. Informovali dnes o tom MUDr. Martin Hudec, PhD., FESC primár Oddelenia akútnej kardiológie Stredoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb v Banskej Bystrici, MUDr. Filip Pekar, FETCS, PhD. a výkonná riaditeľka Slovenskej asociácie dodávateľov zdravotníckych pomôcok SK+MED Ing. Katarína Danková, PhD., MHA.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies