Napriek tomu, že Tencent, taktiež známy aj ako VooV Meeting, nie je na Slovensku ešte veľmi známy, ide o jednu z najväčších technologických spoločností na svete. Ako to už pri veľkých technologických spoločnostiach býva, aj Tencent pochádza z Číny. Tencent patrí pod čínsku spoločnosť Tencent, ktorá vytvorila aj ďalšie populárne aplikácie ako napríklad WeChat či QQ.
Tencent je aplikácia určená na videokonferencie, ktorá účastníkom ponúka množstvo výhod. Jednou z najväčších výhod je jej rozšírenosť vo svete. Nie je totiž používaná iba v Číne, ale aj v iných krajinách. Ľahko sa vám teda môže stať, že v prípade zahraničných online konferencií či školení bude toto stretnutie prebiehať práve cez Tencent.
Tencent, na rozdiel od iných aplikácií, kombinuje viaceré funkcie. Ako to už samotný názov hovorí, jeho hlavnou funkciou je možnosť video hovorov. Nakoľko ide o profesionálnu platformu určenú práve s týmto cieľom, zabezpečuje kvalitné spojenie ľudí medzi rôznymi krajinami s vysokým rozlíšením a čistým zvukom. Práve preto je táto aplikácia vhodná nie len na komunikáciu s kamarátmi, ale prednostne pre profesionálne stretnutia.
Napriek tomu, že je Tencent určený primárne na používanie cez Windows alebo macOS počítače, táto aplikácia je dostupná aj pre iOS, Android či Apple. Takže sa video konferencií môžete zúčastniť cez mobil, tablet, ale aj notebook či počítač. Nakoľko bola však aplikácia primárne určená pre počítače, ešte stále je ľahšie ovládanie práve tam. Horšie využívanie na telefóne by mohlo nastať v prípade, že máte záujem vidieť všetkých účastníkov a taktiež obrazovku, ktorá sa premieta.
Tencent platforma vo svojej bezplatnej verzii umožňuje komunikáciu s veľkými skupinami účastníkov, konkrétne až 300, pričom čas na jednu konferenciu je stanovený na 60 minút. V prípade platenej verzie je počet účastníkov ako aj dĺžka hovorov neobmedzená.
V obidvoch prípadoch je samozrejmosťou možnosť zdieľania obrazovky v podobe prezentácie dokumentov ba dokonca i iných aplikácií. V prípade video hovoru je možnosť nastavenia si virtuálneho pozadia, nahrávania stretnutí či chatu na spoluprácu, ktorý tiež ponúka možnosť zdieľania fotiek či linkov.
Tencent využíva pokročilé technológie na šifrovanie a ochranu dát, takže sa nemusíte báť o ochranu svojho súkromia či iných používateľov tejto aplikácie.
Na rozdiel od už spomínaného DingTalk-u sú všetky funkcie preložené do angličtiny, a preto je pre neznalcov čínskeho jazyka ľahšie ovládateľná. Treba si však porovnať funkcie, ktoré obe platformy ponúkajú a až potom sa rozhodnúť. DingTalk totiž využíva množstvo vedľajších funkcií ako napríklad možnosť vytvorenia si „Eventu“ či „To Do-list“, ktoré Tencent neponúka.
Tencent je aplikácia, ktorá poskytuje kvalitné videokonferencie. Pri video hovoroch je možné využiť veľké množstvo dodatočných funkcií, avšak na rozdiel od iných platforiem, táto aplikácia nie je vhodná na zaznamenávanie si či dodatočnú komunikáciu cez chat. Na rozdiel však od iných platforiem, ktoré na Slovensku poznáme, v bezplatnej verzii ponúka prístup pre veľké množstvo účastníkov s relatívne dlhým časom na komunikáciu.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies