TRENČÍN - Na diaľnici D1 pri obci Ivanovce v okrese Trenčín došlo v pondelok krátko pred poludním k vážnej dopravnej nehode kamióna. Vodič havarovaného vozidla narazil do zvodidiel a betónového stĺpu mýtnej brány, pričom sa zranil a musel byť transportovaný do nemocnice záchranárskym vrtuľníkom. Úsek diaľnice v smere na Bratislavu bol dočasne uzavretý.
Čo sa stalo?
Krátko pred dvanástou hodinou prijali hasiči hlásenie o nehode kamióna na 112. kilometri diaľnice D1 v smere na Bratislavu. Po príchode záchranných zložiek bolo zistené, že nákladné vozidlo po náraze do zvodidiel a betónového stĺpu mýtnej brány zostalo uviaznuté v ľavom jazdnom pruhu.
Zásah záchranných zložiek
Na miesto nehody boli okamžite vyslaní siedmi hasiči z Trenčína s tromi zásahovými vozidlami. Pri dopravnej nehode sa zranil vodič, ktorého do príchodu zdravotníkov ošetrovali príslušníci polície. Vzhľadom na vážnosť jeho zranení bol na miesto privolaný záchranársky vrtuľník VZZS s lekárom, ktorý prevzal vodiča do svojej starostlivosti a transportoval ho do nemocnice.
Doprava na diaľnici D1
Kvôli nehode bola diaľnica v smere na Bratislavu dočasne uzavretá, čo spôsobilo dopravné komplikácie a vznik kolón. Hasiči vykonali potrebné protipožiarne opatrenia na havarovanom kamióne a pomocou absorpčných látok odstránili uniknuté prevádzkové kvapaliny z vozovky.
Vyšetrovanie pokračuje
Okolnosti nehody, príčina nárazu a miera zavinenia sú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania. Motoristom sa odporúča sledovať dopravné obmedzenia a prispôsobiť jazdu aktuálnej situácii na cestách.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies