B. Škripek je ohromený nenávisťou voči kresťanom v Pakistane; toto dievča chce zachrániť pred popravou

NETKY.SK • 11 November 2017, 07:00 • 2 min
B. Škripek je ohromený nenávisťou voči kresťanom v Pakistane; toto dievča chce zachrániť pred popravou

BRATISLAVA - Zachráňme Asiu Bibi! To je výzva a zmysel cesty skupiny europoslancov do Pakistanu, kde táto mladá kresťanská žena žije už osem rokov vo väzení po tom, čo ju odsúdili na smrť. Skúsila totiž diskutovať s moslimami o viere.

slovakia

left justify in out

Delegácia poslancov za skupinu Európskych konzervatívcov a reformistov (ECR) cestovala do pakistanského Pandžábu s cieľom napomôcť oslobodeniu Asie Bibi, ktorú odsúdili na základe prísneho zákona o rúhaní. Jej členom bol aj slovenský europoslanec Branislav Škripek. Tamojšia Národná komisia pre právo a pokoj uvádza, že za roky 2015 a 2016 bolo pre uvedený zákon oficiálne perzekvovaných 79 osôb. V skutočnosti je však podľa B. Škripeka takýchto prípadov omnoho viac.

 

Obvinenie proti Asii Bibi vzniklo tak, že počas práce na poli podala vodu jednej z pracujúcich žien, a to na jej požiadanie. Ostatné prítomné moslimky ju obvinili, že znečistila vodu zo studne tým, že je kresťanka. Asia svoju vieru priznala, vyhlásila, že Ježiš Kristus zomrel za hriechy ľudstva a opýtala sa, čo urobil pre záchranu ľudstva prorok Mohamed. Pre tento incident ju uväznili.

 

V ohrození života je celá jej rodina aj tí, ktorí jej chcú pomôcť. Životom zaplatil dokonca guvernér provincie Pandžáb, ktorý Asiu osobne navštívil a vyzval na zrušenie zákona o rúhaní. Ďalšie súdne pojednávanie by malo byť v decembri, ale stále nie je známy tretí sudca, ktorý by mal s kolegami rozhodnúť, či Asiu Bibi prepustia alebo popravia. Branislav Škripek hovorí: „Je to šialené. Tu v Pakistane som čítal miestne noviny, kde písali o náboženskom zhromaždení. Účastníci tam ako jednu zo svojich požiadaviek uvádzali obesenie Asie Bibi.”

 

Delegácia z Európskeho parlamentu rokovala s viacerými predstaviteľmi, advokátmi a aktivistami vrátane ministra pre náboženské otázky Sardara Mohammeda Yousafa. „S ministrom som hovoril o nutnosti viesť dialóg, ktorý bude prameniť z tolerancie všetkých náboženstiev. Už dnes je však do sŕdc detí v školách vnášaná nenávisť voči kresťanom či hinduistom a židom. Je preto nutné takéto praktiky čo najskôr ukončiť. S ministrom sme sa zhodli na tom, že žiadny Boh nechce to, aby bol niekto zabíjaný v mene viery,” povedal po tomto stretnutí B. Škripek.

 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp


Autor: Redaktor Netky



Netky
Silvester príde o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies