Na Elona Muska v posledných dňoch pred voľbami vytiahli, že pracoval v USA nelegálne

NETKY.SK • 28 Október 2024, 11:43 • 2 min
Na Elona Muska v posledných dňoch pred voľbami vytiahli, že pracoval v USA nelegálne

Miliardár, pôvodom z Juhoafrickej republiky, mal pri zakladaní svojej firmy zneužiť svoje študentské víza, a tým aj americké zákony.

slovakia

left justify in out

Čím bližšie je americká spoločnosť k prezidentským voľbám (5. novembra), tým ťažšie zbrane a bombastickejšie informácie sa vyťahujú na svetlo sveta. Za súčasť predvolebného boja sa považuje aj informácia, s ktorou v týchto dňoch prišli americké médiá  - že Elon Musk v začiatkoch svojho pobytu v USA pracoval nelegálne na študentské víza a hrozilo mu, že bude deportovaný.  

Musk, ktorý je jedným z najznámejších podporovateľov Donalda Trumpa a objavil sa ako rečník aj na jednom z jeho predvolebných mítingov podľa dostupných faktov nemal žiadne legálne právo zostať v krajine, keď zanechal štúdium a založil spoločnosť, ktorú neskôr predal za viac ako 300 miliónov dolárov. Uviedol to denník The Washington Post. Podľa ďalších informácií bol v USA nelegálne aj jeho brat a dopustil sa niečoho, čo jeden odborník nazval „podvodom pri vstupe“.

Médiá, podporujúce Kamalu Harrisovú upozorňujú najmä na paradox, že obvinenie sa týka človeka, ktorý opakovane obviňuje demokratov, že sa snažia zaplaviť krajinu nelegálnymi prisťahovalcami. Donald Trump, ktorého Musk podporuje, presadzuje masovú deportáciu z krajiny miliónov migrantov bez dokladov.

Elon Musk vystúpil na Trumpovom predvolebnom mítingu.
Elon Musk vystúpil na Trumpovom predvolebnom mítingu.
Zdroj: cnn.com

Zverejnené informácie denníka The Washington Post o začiatkoch Muskovej kariéry v USA naznačujú, že najbohatší muž sveta mal zneužiť študentské víza na založenie svojej prvej spoločnosti Global Link Information Network, z ktorej sa stala spoločnosť Zip2. Investori sa tak obávali, že by mohol byť deportovaný a vyhľadali radu imigračného právnika.

Musk, rodák z Južnej Afriky, ako 18-ročný získal kanadské občianstvo prostredníctvom svojej matky Maye, ktorá sa narodila v Kanade. Najprv študoval v Kanade, potom prestúpil na Pensylvánsku univerzitu, ktorá mu udelila študentské víza. V roku 1995 sa presťahoval do Palo Alto, kde mal miesto na Stanfordskej univerzite, ktorá mu mala poskytnúť ďalšie študentské víza. Tie dávajú držiteľom právo pracovať na čiastočný úväzok, aby si mohli platiť štúdium. Denník The Washington Post však tvrdí, že Musk sa na štúdium vôbec nezapísal, čo znamená, že by na študentské víza nemal právo. Namiesto toho pracoval na svojom start-upe.

Spoločnosť Zip2 bola v roku 1999 predaná spoločnosti Compaq za 305 miliónov dolárov, pričom Musk získal 22 miliónov dolárov. Táto spoločnosť ho nasmerovala na cestu, na ktorej sa stal generálnym riaditeľom spoločnosti PayPal, čo ho následne priviedlo k účasti v spoločnosti Tesla a k založeniu spoločnosti SpaceX. Tá má podľa časopisu Forbes v súčasnosti hodnotu 274 miliárd dolárov. V roku 2002 sa Musk stal občanom USA.

Obrazok
Zdroj: npr.org

Miliardár doteraz na obvinenia nereagoval. Podľa viacerých názorov sa stal dôrazným podporovateľom Donalda Trumpa najmä kvôli kultúrno-etickým otázkam. Sám Elon Musk má transrodovú dcéru a nedávno verejne priznal, že ho to veľmi trápi a považuje za jednu z najväčších chýb svojho života, že niečo také dopustil.

Trump sa vo svojich posledných vyhláseniach pridáva na stranu tých, ktorí majú veľké výhrady voči presadzovaniu transrodovej ideológie do spoločnosti. Tvrdí, že nepripustí mužských športovcov v ženskom športe a že pod jeho vedením si bude legislatíva dávať veľký pozor na to, aby sa voľne umožňovalo neplnoletým meniť si pohlavie.  


Zdroj: The Washington Post, Foto: WSJ.com

twiterfacebooklinkedinwhatsapp


Autor: Alexandra Elia



Netky
Silvester príde o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies