Súčasná mladá generácia je nádejou našej planéty.
Ako sa zvykne hovoriť, deti máme na to, aby sme sa od nich učili. A veru, niečo pravdy na tom určite bude. Mladá generácia narodená do neľahkej doby, akú im tu zanechali rodičia a prarodičia, je momentálne tou, ktorá by sa mala významne pričiniť o zvrátenie situácie v oblasti stavu životného prostredia. Sú to práve oni, kto svojím entuziazmom a chuťou vyvíjajú stále novú snahu v aplikáciu prospešných zmien do našej spoločnosti. Takým príkladom sú aj študenti z košického gymnázia.
Skupinka mladých a nádejných ľudí sa zapojila do projektu JA Slovensko, ktorý by mal teenagerov naučiť, ako funguje trh a podnikanie. V rámci neho si študenti vytvoria vlastnú firmu a snažia sa ju presadiť. Košičanom sa to podarilo vskutku vzorovo. Pokračovať chcú i po skončení projektu.
Samozrejme, na začiatku každého podnikania musí byť dobrý a perspektívny nápad. Gymnazisti sa zamerali na aktuálnu tému boja s plastovým odpadom, pričom vychádzali z vlastného, školského, prostredia. Tu sa každoročne produkujú tony plastových obalov na učebnice a zošity, ktoré často nevydržia ani pol roka, pričom následne končia v koši. A myšlienka bola na svete. Začala sa výroba obalov na knihy z ekologického ľanu.
S realizáciou nápadu im pomáhali nielen pedagógovia, ale aj rodičia. Netrvalo dlho a skromný projekt sa zmenil na vyhľadávaný artikel, ktorému sa v predaji skutočne dobre darí. Napriek tomu, že ručne šité obaly z ľanu sú drahšie ako tie bežné plastové, je po nich veľký dopyt. A práve tento úspech produktu podnietil študentov, aby vo svojom podnikaní pokračovali aj po nevyhnutnom skončení projektu.
Takéto nápady by sa rozhodne mali podporovať, aby sa dostali do povedomia čo najväčšieho okruhu ľudí. Preto šikovným Košičanom zo srdca držíme palce!
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies