DUNAJSKÁ STREDA - Vo štvrtok podvečer zasahovali hasiči z Dunajskej Stredy a Šamorína pri požiari dreveného prístrešku, ktorý ohrozil aj rodinný dom v jeho tesnej blízkosti. Požiar sa rozšíril až do interiéru domu a poškodil aj pri ňom zaparkované motorové vozidlo. Predbežné škody boli vyčíslené na 50 000 eur a príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania.
Plamene z prístrešku preskočili na rodinný dom
K požiaru došlo po 17:00 hodine v blízkosti rodinného domu. Horieť začalo na drevenom prístrešku, no plamene sa rýchlo šírili a oheň zasiahlo aj samotný dom. Pri príchode hasičov už boli rozbité okná, čo umožnilo plameňom preniknúť priamo do interiéru domu.
Oheň poškodil aj zaparkované auto
V dôsledku sálavého tepla došlo k poškodeniu motorového vozidla, ktoré stálo len niekoľko metrov od horiaceho objektu. Celkové škody sa predbežne vyšplhali na 50 000 eur.
Profesionálni aj dobrovoľní hasiči v akcii
Na mieste zasahovali okrem profesionálnych hasičov z Dunajskej Stredy a Šamorína aj dobrovoľné zbory z okolitých obcí:
- Tomášikovo
- Dunajský Klátov
- Jahodná
- Trhová Hradská
Hasiči použili vysokotlakový prúd a v rámci likvidačných prác museli rozobrať časti strešnej konštrukcie, aby sa dostali k skrytým ohniskám. Termovízna kamera nakoniec potvrdila, že žiadne zvýšené teploty už neboli zaznamenané.
Príčina požiaru sa vyšetruje
Presnú príčinu vzniku požiaru aktuálne vyšetruje expertízna skupina, ktorá sa zameria na možnú technickú poruchu, manipuláciu s otvoreným ohňom alebo ďalšie potenciálne príčiny.
Škody na majetku: 50 000 eur
Podľa prvotného odhadu presiahli škody sumu 50 000 eur. Aj napriek tomu, že sa požiar podarilo pomerne rýchlo lokalizovať, plamene stihli spôsobiť rozsiahle škody na dome aj vozidle. Táto udalosť je ďalšou pripomienkou, aké nebezpečné môžu byť požiare rodinných domov, najmä ak sa v ich blízkosti nachádzajú horľavé konštrukcie. Rýchly zásah profesionálnych a dobrovoľných hasičov zrejme zabránil ešte väčším škodám.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies